חידושים ופיתוחים

מה חדש בערדום?

בעידן שבו עולם המסחר האלקטרוני הולך ומתפתח נדרשים פתרונות מידע לחברות ההובלה העוסקות בתחום. ערדום פתחה עבור אחד מלקוחותיה אפליקצייה למכשירי אנדרואיד המאפשרת בצורה פשוטה וידידותית לתעד את מסירת המשלוח לנמען. חברת ההובלה מובילה את המשלוחים למאות מרכזי שירות שכונתיים הפזורים ברחבי הארץ. מערכת המידע של ערדום שולחת לנמען שעבורו מיועדת המשלוח SMS, ובו עדכון  כי החבילה הגיעה למרכז השירות הסמוך לביתו של הנמען. למרכז השירות יש אפליקציה במכשיר SMARTPHONE עם מערכת הפעלה אנדרואיד  שמאפשרת לתעד את מסירה החבילה לנמען. באמצעות האפליקציה מצולמת תעודת המשלוח של הנמען, הנמען חותם על גבי מכשיר ה- SMARTPHONE, ומאשר שקיבל את החבילה. המידע משודר למערכת המידע המרכזית של חברת ההובלה. ברשומת החבילה (המשלוח) מתועדים: צילום תעודת הזהות של הנמען, חתימתו, ודיווח סטטוס נמסר לנמען.

חברת שרותי תקשוב ערדום מתחדשת במערכת שרתים מודרנית הכוללת מערך אחסון של נימבל (Nimble Storage) ומערך מחשוב מאוחד של סיסקו (Cisco) בהיקף של 50 טרה בייט נפח. מערכת הניהול והתמיכה מאפשרת תפעול קל ונח ודואגת לשמירת היציבות והביצועים של כל המערך.  פתרון ה-SmartStack מאפשר לערדום ניהול של הדטה סנטר בצורה מאוחדת ויעילה, וכן התמודדות פשוטה עם גידול בנפחים ובעומסים, לצד קבלת רמת ביצועים גבוהה. התייעלות אנרגטית גם היא חלק מהתהליך - כתוצאה מהשדרוג צריכת החשמל ירדה בכ- 50%.
כתבו עלינו בעתונות האינטרנטית - לחץ כאןחידושים נוספים

עדכונים בפיתוחי אפליקציות

בחברת ערדום פותחו אפליקציות נוספות לחברות ההובלה בתחומי המטען החלקי, ההפצה, החבילות והמשלוחים.

האפליקציות שפותחו מבוססים פלטפורמה אנדרואיד, ואינם תלויי מכשיר – יכולים לפעול ב SMART PHONE או במסופון אנדרואיד ייעודי. האפליקציות פועלות ישירות מול מערכת VIA CARGO, בתצורת  WEB SERVICES שהוא פרוטוקול העברת נתונים אוניברסלי.

תכונות נוספות: סריקת ברקוד, סימון ידני של משלוח שברשימה, הקלדה חופשית, שידור מיקום: נ"צ של ה GPS, צילום, החתמה, ניהול גמיש של תצוגת שדות הרשומה ועוד.

האפליקציות הנן צבעוניות ואינטואיטיביות.

QUICKAPP  אפליקציה פעילה המתעדת מסירת משלוח ללקוח. האפליקציה משמשת את מרכז השירות שאליו מגיעות חבילות שמיועדות למסירה לנמען שהזמין מוצר באתר סחר אלקטרוני .

הנמען מזהה את החבילה שלו באמצעות מס' שנשלח אליו ב SMS, האפליקציה מתעדתת את תהליך המסירה: עדכון סטטוס, החתמת הנמען, וצילום תעודת זהות שלו – נתונים אלו משודרים ישירות למערכת CARGO.

VILOG   מיועדת למרלו"ג קליטת אסופי חבילות ומיונם לקווי הפצה. האפליקציה מתעדת ומעדכנת סטטוסים של פריקה במרלו"ג, מיון לנסיעות ההפצה, והעמסה לרכבי ההפצה. ביישום הושקע מאמץ רב בתהליך יעיל זריז ופשוט מחד, ומאידך בבקרה שוטפת למניעת טעיות העמסה.

VIGO    אפליקציה לנהג משלוחים שמציגה לנהג את מסלול הנסיעה והמשימות שיש לבצע בכל תחנה: איסוף, מסירה, גבית כסף, החתמת מסמכים, אסוף גוביינות. האפליקציה מספקת לנהג ולחברת ההובלה בצורה פשוטה וידידותית כלים רבים שמסייעים לנהג לבצע את משימותיו תוך כדי דיווח שוטף למרכז התפעול של החברה.

VITAM   באפליקציה למשימות לנהג ביישומי האיתם נוספו שתי פונקציות מהותיות: צרוף מסמכים כגון תעודות משלוח, והחתמת הלקוח על גבי המסך. ניתן לצפות אונליין במסמכים המצורפים, כולל החתימה, בתכנות האיתם ו/או הסדרן, ולשלוח את המסמכים במייל ללקוח  לאחר הפקת החשבונית. כמו כן, לבקשת הלקוחות הוספנו התראת צליל בתוך ומחוץ לאפליקציה, עם כניסת משימה חדשה לנהג.

אפליקציות למגדלי התמרים - לאחרונה נכתבו כמה יישומונים לטובת המגדלים בתחום דיווח נתונים למטעי התמרים.